Kavramlar ve Insanda Teffekkur Iklimi

Yazar: Umut Atay

MURAT KITAP VE YAYINEVI

Dusunmek ve hatırlamak anlamındaki fikr kokunden tureyen tefekkur, dinimizde onemli bir ibadettir. Tefekkur, gunahlarını, mahlukları ve kendini dusunmek, kavramlar uzerine dusunerek Rabbine yaklasmak ve Allah Teala’nın yarattıgı seylerden ibret almaktır. Tefekkur, Marifetullah yani Allah Teala’yı tanıma yolunda ve Ona yaklasma yolunda buyuk ve cok onemli bir adımdır.

Tefekkur bir asırıya kacma durumu, bir kaybolus, dengenin yitirilme hali degil bilakis tam bir denge hali, arayıs ve cok onemli bir ibadettir. Iste kitabımız belli kavramlar uzerine dusunerek, tefekkur dairesi icinde manevi bir yolculuga cıkmak, onumuzde her daim duran biraz da alıskanlıklarla olusan perdeyi kaldırmak ve bazı kavramları zihnimizde sekillendirebilmek, anlayabilmek ve daha da netlestire bilmek amacı ile yazılmıstır.

Kitabı bitirdiginizde; hayatın batini kısmını, arka planını kavrayabilme yolunda, yasama dair sifrelerin derinligine vakıf olabilme yolunda, hayatı, varlıgı, kavramları anlayarak hakikate varma yolunda biraz da olsa ilerleme kaydedebilmeniz ve olusacak tefekkur ikliminin daim olması temennisiyle.

Yayın Tarihi 2014-09-08
ISBN 6054676736
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 182
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.