Kapitalizmin Gelecegi Var mıı

Yazar: Immanuel Wallerstein

METIS YAYINLARI

Konularındaki yetkinlikleriyle tanıdıgımız bes sosyal bilimci, Wallerstein, Collins, Mann, Derluguian ve Calhoun ortak bir kitapla kapitalizmin gelecegini tartısıyorlar. Gorus birliginde oldukları temel saptamalar oldugu gibi farklılıklar da var. Yazarlar kitabın ortak sunusunda soyle ifade ediyorlar:
“Onumuzdeki yıllar sasırtıcı sarsıntılara ve cok buyuk zorluklara gebe. Bunların kimileri yeni, kimileri cok eski gorunecek. Pek cogu da beraberinde daha once gorulmemis siyasal ikilemler ve zor secimler getirecek. Bu durum yakın zamanda yasanmaya baslayabilir; su an genc olanların yetiskinlik donemini bicimlendirecegi kesin. Boyle bir seyin illa kotu olacagını, ya da sadece kotu olacagını dusunmuyoruz. Onumuzdeki yıllarda isleri onceki kusakların yaptıgından farklı yapma fırsatları dogacak. Bu kitapta dunya tarihine dair sosyolojik bilgimize dayanarak bu zorlukların ve fırsatların neler olabilecegini tartısıyoruz…
Hicbirimiz kapitalizm teshisimizi kınama ya da ovguye dayandırmıyoruz. Hepimizin kendi ahlaki ve siyasal kanaatlerimiz var elbette ama meselemiz kapitalizmin gelecekte varolacak bir toplumdan daha mı iyi, yoksa daha mı kotu oldugu degil. Sorumuz su: Kapitalizmin gelecegi var mıı Kitabı kolay okunur bir tarzda yazdık, cunku dusuncelerimizin genis capta tartısılmasını istiyoruz.”

Cevirmen: Bulent O. Dogan
Yayın Tarihi 2014-09-26
Orjinal Adı Is There A Future of Capitalismı
ISBN 9753429627
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.