Kan Grubu: Asil & Dini: Butun

Yazar: Fikri Akyuz

PROFIL YAYINCILIK-KELEPIR

“Memleketteki siyasi ortam ne durumdaı” Bunu barometre hassasiyetiyle saptamanın yolunu biliyorum: Eger Fikri Akyuz’un yazılarını okurken guluyorsanız, vaziyet kotu demektir!
EMRE AKOZ

Fikri Akyuz hem kelimelere, hem de dusuncelere hakim bir yazar. Onu intermethaber.com’da okumaya basladım, simdi de Yeni Safak’taki kosesinde okumaya devam ediyorum. Demokrasiyi tavizsiz savunan, yazılarına "ama" diye baslamayan bir cizgisi var. Bu yeni kitabı da hep elimin altında bulunacak.
MEHMET BARLAS

Sadece yazabilen degil; hem yazıp hem okutabilen, uslubunu hissettiren bir kalem… Bunu saglayabilmek icin de saglam bir felsefeye dayanıyor olmak lazım. Fikri Akyuz dogru felsefeden yola cıkan, dogru yerde mevzilenmis, dogru seyleri ureten; acıkcası o dogruları bazen mizahla, bazen de gazetecilikle "yakalayan" bir yazar. Hem soyleyecegini soyluyor, hem de en agır en bunaltıcı konuları bile kıvamında bir lezzetle yazıya donusturebiliyor.
MUSTAFA KARAALIOGLU

Fikri Akyuz buyuk oranda yeknesak hale donusmus Turk siyasi yorumculuguna genc bir soluk ile hos bir uslup getirdi. Her satırından zeka kıvılcımları cakan bir yazar o; okurlarından da sıradanlık otesi bir cap, dikkat ve ozen bekliyor. Farklı bir tat almak, okurken carpılmak icin Fikri Akyuz’un yazdıklarına sadece gozunuzu degil kulagınızı da vermelisiniz.
FEHMI KORU

Laf esprisi dedigimiz kelimelerden espri turetmek cok sık basvurdugum bir yontemdir. Ama bu konuda biraz rahatımın bozuldugunu soyleyebilirim. Fikri bu isi yazıda o kadar guzel yapıyor ki, kıskanmamak elde degil.
SALIH MEMECAN

Yayın Tarihi 2008-05-09
ISBN 9759961565
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 248
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.