Kamu Yonetimi & Dusunceler – Yapılar – Fonksiyonlar – Politikalar

Yazar: Doc. Dr. Bilal Eryılmaz

UMUTTEPE YAYINLARI

Kamu yonetimi, modern devletin ve toplum hayatının en onemli unsurunu meydana getirmekte-dir. Vatandas olarak, kamu kurumlarının yuruttukleri hizmetlerden her gun yogun olarak yararlanmak-tayız. Kamu yonetimi, devletin bir yurutme aracı olarak, gunluk hayatımızın ayrılmaz bir parcası hali-ne geldigine gore dusunce arka planı, yapısı, isleyisi ve sorunları hakkında daha cok sistematik aras-tırma ve bilgilere ihtiyac olacaktır.

1980’den itibaren kamu yonetimi alanında hem teori ve hem de uygulama olarak onemli degisik-likler ortaya cıkmıstır. Kitabın her baskısında bu degisiklikler mumkun oldugu olcude yansıtılmaya calısılmıstır. Ozellikle 2000’li yılların basından itibaren ulkemizde hızlanan kamu yonetimi reformla-rıyla birlikte ortaya cıkan degisiklikleri, ilgili uzmanların bile takip etmekte zorlandıkları bir gercektir. Bu baglamda kitabın yeni baskısında, hemen hemen tum konular gozden gecirilmis, ilaveler yapılmıs, ozellikle kamu yonetimi dusuncesine iliskin gelismelere daha fazla yer verilmistir.

Kitap, oncelikle ogrencilerin ihtiyacları dikkate alınarak hazırlanmıstır. Bununla birlikte kitabın, arastırmacı, yonetici ve memurların da ilgisini cekmesi mumkundur.

Yayın Tarihi 2013-07-29
ISBN 6055936785
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 448
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.