Kamu Ihale Mevzuatına Ait Emsal Kararlar

Yazar: Behcet Elbistanlıoglu

KRITER BASIM YAYIN DAGITIM

KAMU IHALE KURULU UYUSMAZLIK KARARLARI
• DANISTAY KARARLARI
• SAYISTAY KARARLARI
• YARGITAY KARARLARI
• YUKSEK FEN KURULU KARARLARI

Kamu alımları alanında saglanacak etkinlik ve verimlilikle ulkelerin gelisme hızları arasında paralellikler vardır. Etkin bir kamu alım sistemi, kurumsal kapasite, piyasaların yapısı ve gelismisliginin yanı sıra iyi bir mevzuata sahip olmaya baglıdır.

4734 sayılı Kamu Ihale Kanunu ile ; ihalelerde saydamlıgın, rekabetin, esit muamelenin, guvenirligin, gizliligin, kamuoyu denetiminin, ihtiyacların uygun sartlarla ve zamanında karsılanmasının ve kaynakların verimli kullanılmasının en genis sekilde saglanması, kamu kurum ve kuruluslarının kullanımlarında bulunan her turlu kaynaktan yapacakları ihalelerde tek bir yasal duzenlemeye tabi olmaları, tahmini bedel baz alınarak indirim yapılmak suretiyle ihaleye cıkılması yerine, islerin istekliler tarafından piyasa rayiclerine uygun fiyatlara gore tespit ve teklif edilen gercekci bedeller uzerinden ihale edilmesi amaclanmıstır.

Bu kitapla Kamu Ihale Mevzuatına taraf olanlara hukuki kararlarla yardımcı olmaya calısılmaktadır. Kitapta 150 adet Kamu Ihale Kurulu uyusmazlık kararı, 59 adet Danıstay Kararı, 61 adet Sayıstay kararı, 53 adet Yargıtay kararı ve 33 adet Yuksek Fen Kurulu kararı olmak uzere, 356 adet emsal karara tam metin olarak yer verilmistir.

Yayın Tarihi 2013-04-05
ISBN 6054613656
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 1200
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.