Izlanda Yolcusu

Yazar: Omer Bozkurt

ATAKOY MARINA YACHT CLUB YAYINLARI

Kuzey Atlantik’in yaz aylarında bile sert kosullarında, Hamburg’dan Reykjavik’e giden yuk gemisinde, eski ve calımlı sileplerin ozlemini duyan bir yolcu.

Yepyeni bir sileple yapılan yolculugu, gene de heyecan ve cosku veren bir deneyim haline getiren ne olabilirı "Sanırım eski ve ‘calımlı’ sileplerdekinin aynı: her gun, her saat, rengiyle, devinimiyle, her an yenilenen denizde… ayrı bir yercekimi duzleminde hareket halinde olmak, enginlerin onunde birbirini izleyen sukunu ve ruzgarı yasamak. Cunku seyrin kendisi baska hicbir olaganustu unsur olmasa bile bir seruvendir." diyen yazar kuzeyin denizleri, limanları ve insanlarıyla, cografya ve tarihle ic ice gecmis yolculugunu, bir ticaret gemisinin gercekleriyle orulu anlatımını, sanatkarca cekilmis 65 fotografla zenginlestirip sunuyor bizlere.

"Uc tarafı denizlerle, dort tarafı huzunlerle cevrili ulkemizde kalkıp Kerguelen Adaları’na dogru yola koyulacak ve ustelik bundan nefis bir kitap cıkartacak sosyoloji profesoru az bulunur herhalde. Kaldı ki bunu son derece mutevazı bir bicimde yapıyor Omer Bozkurt Hoca. Kendisini sadece "gezgin" diye tanımlaması da yanıltmasın sizi. Yaptıgı is, gosterdigi caba, yurudugu yol, getirdigi bilgi sıradan bir gezginin yapabileceklerine pek benzemiyor dogal olarak."
Sefa Kaplan, Hurriyet, 24.10.2004

Yayın Tarihi 2007-09-27
ISBN 9750008689
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 120
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 16 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.