Itirazlar

Yazar: Ozcan Yeniceri

BILGEOGUZ YAYINLARI

Yolsuzluk, kapkac, adam kayırmacılık, hortumculuk ve cetecilik son zamanlarda en cok konusulan kavramlar arasındadır. Siddet, teror ve cinayet her yanı sarmıs durumda… Lut kavmini aratmayacak turden eglence bicimleri revacta… Herkes her seye kusku duyar hale gelmistir. Giderek daha cok evlat yetistirme yurduna, daha cok ebeveyn de yaslılar evine kapatılmaktadır.
Aileden ahlaka, cemaatten cemiyete degerlerde buyuk bir donusum yasanmaktadır. Bu gidisin daha iyiye oldugunu dusunmek icin asırı iyimser olmak gerekir.
Ozcan Yeniceri, aydın olmanın sorumlulugu ve birikimi ile sosyal arızanın nerede oldugunu "Itirazlar" adlı eserde tespit ediyor. Ardından da ozgur bir kafa ve sert uslup ile cozum onerilerini getirmektedir.
M. Ragıp Vural

Bizlere, "Tanrı’ya itaat ettigi icin Monark’lara karsı itaatsiz olan"ların yolunu tavsiye eden Ozcan Yeniceri; insan olmanın ve insan kalmanın bile gittikce guclestigi gunumuzde, idealist kalabilmis bir aydının sorumlulugu icinde kalabalıklara sesleniyor. Bu seslenis, kafası dolu ama yuregi yanık bir aydının seslenisidir. Bu yonuyle tiz bir cıglıktır, bir ikaz sirenidir.
Kubilay Kavak

Yayın Tarihi 2006-08-10
ISBN 9756217139
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.