İstanbul Hikayeleri

Yazar: Thorvald Steen

KAFEKÜLTÜR YAYINCILIK

" İstanbul hakkında neden bu kadar az şey biliyoruzı"

Gerçek bir İstanbul kâşifi ve Tozkoparan ile Konstantinopolis romanlarının yaratıcısı, dünyaca ünlü Norveçli yazar Thorvald Steen daha çok Batılılara yönelttiği, ama bizim de çok kendimize sormamız gereken bu soruyla birlikte İSTANBUL HİKÂYELERİ kitabıyla karşımızda.

Ne İstanbul’a ne de dünyanın başka bir kentine tek bir mülkiyetin penceresinden bakmamalı ve sahiplenmemeliyiz. Aksine anıt değerindeki bir kente bugünden bakmak büyük bir haksızlığa dönüşebilir. Tarihi yalnız hatıra değeri olarak kullanmadan, bugün ve yarın ondan kentin onuru adına yararlanmak zorundayız; eğer hâlâ büyük ve tarihi kentlerde yaşamak istiyorsak…

Gerçek bir "İstanbul tarihçisi" olan Thorvald Steen, İSTANBUL HİKÂYELERİ’nde Doğu ile Batı’nın kültürel birleşme noktalarının savunucusu ve takipçisi olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. İstanbul hakkında birçok eser veren, turizmden akademizme çeşitli etkinlikliklere imza atan Steen İSTANBUL HİKÂYELERİ ile İstanbul’a, bütün güncel spekülasyonların ötesinde, gerçek bir kültür ve tarih adamı olarak bakıyor. İSTANBUL HİKÂYELERİ, bir kente anlayarak, görerek ve yaşayarak ait olmanın en doğru tarihsel çözümlerini bize veriyor.

Çevirmen: Selma May
Yayın Tarihi 2013-12-06
ISBN 6051431024
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 156
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13 x 22 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.