Istanbul for Kids

Yazar: Burcak Gurun Muraben

CAN YAYINLARI

Explore the layers of thousands of years of history, through many empires, and what they have become today in the vibrant, multicultural and enigmatic city we know as Istanbul.
Burcak Gurun Muraben mixes history and fable in this engaging and light-hearted guide to Istanbul. Adults seem to enjoy this book as much as children as it has been written in an easy-to-read but not ‘dumbed down’ way. The stories and history bring the city and its treasure trove of historic sites, monuments and relics to life. The stories of grandeur and nobility are mixed with gore and scandal in a compelling book which you will read time and time again.
Cocuklar bu kitapla Istanbul’u yeniden fethedecek!
Istanbul’u her yıl ziyaret eden milyonlarca cocuk turist ve sehri kesfe hazır tum gezginler icin Ingilizce kaleme alınmıs bulunmaz bir rehber Can Cocuk Yayınları raflarında yerini aldı!
Her kosesinden, her sokagından, her tepesinden bir baska gorunen bu sehri; Istanbul’u bunca perspektifiyle cocuklara anlatmak kolay mıı Hele ki hayatlarında ilk kez karsılasıyorlarsa onlar icin bu bilgi denizinde bogulmamak mumkun degil. Ustelik kendi kendilerine okuyabilecekleri Ingilizce yazılmıs kaynaklar kısıtlıyken…
Avustralya’da yasayan Burcak Gurun Muraben’in kendi cocuklarına Istanbul’u tanıtma fikriyle hazırlamaya karar verdigi kitap yalnızca cocuklar icin degil, yetiskinler icin de oldukca pratik ve ilginc bilgiler iceriyor.
Galata’dan Eminonu’ne, Kız Kulesi’den Ayasofya’ya, Kapalıcarsı’dan Hezarfen Ahmet Celebi’ye ve bunun gibi daha bircok mekana, kisiye ve zamana uzanan kitap, kentin gecmisini bugunuyle bulusturuyor.
Ele aldıgı konuları yalnızca tarihsel bir bakısla degil, aynı zamanda guncel bilgilerle birlestirerek sunan kitapta belki Istanbulluların bile duyduklarında sasıracakları pek cok detay yer alıyor.
Galata’nın dunyada bir kart oyununa adını veren tek kopru oldugunu biliyor muydunuzı Evliya Celebi’nin bilinen en eski vampir hikayelerinden birkacını yazdıgını… Bogazici Koprusu’nun 2005 yılında dunyada ilk kez kıtalar arası oynanan bir tenis macına ev sahipligi yaptıgını… Kız Kulesi hakkında bugune dek soylenegelmis rivayetler kadar James Bond filmlerinden birinin setine mekan oldugu bilgisi de okuyucuyla paylasılıyor.
Can Cocuk Yayınları’ndan cıkan Istanbul for Kids hayat dolu sokakları, sasırtıcı zıtlıklarıyla Istanbul’u gezerken zengin icerigiyle okura eslik edecek bir “ev sahibi”yle dolasıyor olmanın keyfini vaad ediyor. Mitler, efsaneler, rivayetleriyle, zengin yemek kulturuyle gidilmesi gorulmesi gereken yerleri, insanı ve tabiatını harika detaylarla paylasan kitap bugune dek hazırlanmıs benzer rehber kitaplara yoldas niteliginde!
Her bir bolumunde ayrı bir sokaga, ayrı bir doneme kapı acan Istanbul for Kids yalın ve samimi bir uslupla Ingilizce kaleme alınmıs, Istanbul’la tanısmak isteyen meraklı tum okurlar icin bulunmaz bir rehber

Cizer: Ugur Altun
Yayın Tarihi 2015-04-21
ISBN 9750722035
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil INGILIZCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 12.5 x 19 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.