Istanbul Dersi Calısma Kitabı 5. Sınıf / Ilkogretim Okulları Icin

Yazar: BEYAN YAYINLARI

2010-2011 egitim-ogretim yılında secmeli ders olarak Istanbul genelindeki tum ilkogretim okullarının 3.4. ve 5.sınıfları icin okutulmaya baslanan Istanbul Dersi Calısma Kitapları, Beyan Yayınları’nca ogretmen ve ogrencilerin hizmetine sunuldu.
Bilindigi gibi Sehir Kulturu, gunumuzde en cok ihtiyac duyulan davranısların basında gelir. Bir sehirde nasıl yasanması gerektigini bilmek oncelikle o sehri yeterince tanımakla mumkun olabilir. Dunyanın en onemli sehirlerinden biri olan Istanbul’u tanımak da, onun gecmisini, cografi ozelliklerini, sahip oldugu tarihi eserlerini, agaclarını, ciceklerini tanımak, yuzyıllarca degisik toplumların ortak kulturuyle olusan Istanbul’a has degerleri butun boyutlarıyla ogrenmekle baslar.
Bu ihtiyactan hareket eden Il Milli Egitim Mudurlugu, sehir kulturunu ogrencilere kucuk yaslarda kazandırmayı amaclayan bir program cercevesinde Ilkogretim okullarının 3.,4. ve 5. sınıfları icin secmeli Istanbul Dersi uygulamasına gecmis. Cumhuriyet doneminde ilk defa Istanbul’u butun yonleriyle tanıtmayı amaclayan bu projenin verimli olabilmesi ancak yeterli yayın destegine sahip oldugunda anlamlı olacaktır. Bu gune kadar Istanbul’u tanıtıcı kitapların daha cok turistler ve buyukler icin dusunulmus olması da bu konuda bir bosluk dogurmus.
Istanbul Dersi Calısma Kitapları, bu ihtiyacı karsılamak icin Il Milli Egitim Mudurlugu’nce hazırlanan cerceve taslak ve projeler goz onune alınarak 3.4. ve 5.sınıflar icin ayrı ayrı hazırlanmıs ve ogrencilerin konuyu kolayca anlayacakları zengin gorsel malzemeyle desteklenmis.
Egitimci Osman Koca tarafından hazırlanan Istanbul Dersi Calısma Kitapları, her yonuyle Istanbul’u tanıtmayı amaclayan, bunu hem egitici hem de eglendirici bir dille yapmaya calısan ve bu alandaki boslugu dolduracak onemli bir yayın faaliyeti olarak degerlendirilebilir.

Derleyici: Osman Koca
Yayın Tarihi 2011-09-05
ISBN 9754735130
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 19 x 27 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.