Istanbul Dersi 3. Sınıf Ogrenci Kitabı

Yazar: Kollektif

ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (KULTUR A.S.) YAYINLARI

8500 yıllık bir tarihe sahip olan Istanbul, besiklik yaptıgı pek cok kulturun degerli eserleriyle donatılmıstır. Bogaz, Halic ve uzerine kuruldugu 7 tepe, sahip oldugu tarihi miras ve mimarisiyle dunyada esine ender rastlanan kendine ozgu bir dogal bir guzellige sahiptir.

Istanbullu ogrencilere, yasadıkları sehri ogrenme ve kesfetmelerini saglamak amacıyla Milli Egitim Bakanlıgı’nca 2012-2013 Ders Yılı itibariyle ilkogretim 3., 4. ve 5. sınıf mufredatına “Istanbul Dersi”ni eklemistir. Istanbul Il Ozel Idaresi tarafından kurulan bir komisyon tarafından hazırlanan ders kitaplarında semtleri, mimari yapıları, bitkileri, cografyası, dogal yasamı, lezzetleri, kultur ve sanat faaliyetleriyle Istanbul pek cok acıdan ele alınmıstır.

Istanbul Dersi 3. Sınıf Kitabı, Istanbul’u Tanıyorum, Istanbul’un Dunu Bugunu Yarını, Adım Adım Istanbul, Istanbul Benim Okulum, Sayfa Sayfa Istanbul, Istanbul’da Alısveris, Kultur ve Sanatın Baskenti Istanbul, Istanbul’da Yasıyorum, Yasayan Istanbul isimli 9 ana konudan olusmaktadır. Istanbul’a dair cesitli etkinlikler, fotograflar ve cizimlerle desteklenmistir.

Istanbul Dersi 3. Sınıf kitabındaki alt baslıklar 3. sınıf mufredatına uygun olarak hazırlanmıstır.

Yayın Tarihi 2013-01-01
ISBN 6054595471
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 122
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 21 x 28 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.