Istanbul’dan Kapadokya’ya

Yazar: Kollektif

E YAYINLARI

Sadece Turkiye’nin degil dunyanın iki onemli kultur ve turizm merkezi olan Istanbul ve Kapadokya’yı, yılların deneyimli rehberlerinden okurken hem ogrenecek hem de egleneceksiniz. Bu iki farklı dunyanın renkleri arasındaki kopruyu sizleri cıkardıkları yolculukta kesfedecek, yasadıgınız topraklara daha da asık olacaksınız.

Rehberleriniz esliginde ilkin Ayasofya Muzesi, Suleymaniye Camii, Topkapı Sarayı gibi Istanbul’un sembolu olmus sahaneleri gezecek, tekneyle Bogaz Turu yaparken iki kıtanın arasında tatlı hayallere dalarak, Uskudar’dan karsı kıyıya el sallayacaksınız. Anadolu yollarına duserken Ankara’nın tasına bakacak, Tuz Golu’nde ucsuz bucaksızlık duygusunu yasayacak, yol boyu buralardan kusların ucup kervanların gectigine sahit olacak ve birden kendinizi Kapadokya denilen perili bir gezegenin ortasında bulacaksınız.

Ve bu olagandısı seyahatin sonunda, soyle donup bir baktıgınızda, varolusunun nedenini arayan Insan’ın, aynı zamanda yok olusa karsı mucadelesinde, hayata sıkı sıkıya sarılırken meydana getirdiklerinin kolesi olup, ozunden ve amacından ne denli uzaklastıgını, coktandır uzerinde yasadıgımız bu farklı dunyaların carpıcı kontrastında gorebilme sansını yakalayacaksınız…

Yayın Tarihi 2009-11-19
ISBN 9753902526
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 277
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.