Istanbul Cesitlemeleri-2

Yazar: Prof. Dr. Rupert Wilbrandt

GALATA YAYINLARI

Istanbul’un gezilecek, gorulecek o kadar yeri var ki, bunu bir kitapla sınırlamak haksızlık olurdu. Aslında ansiklopedilere sıgdırmak bile neredeyse imkansız. O yuzden Istanbul cesitlemelerinin ikincisini yazdım.
Istanbul Cesitlemeleri-II, birinci kitap gibi farklı ilgi alanları olan okuyucu kitlelerine hitap ediyor. Eski Istanbul’u sevenlere, biraz nostalji yasamalarını saglıyor. Ayrıca memleketimizde pek fazla yaygın olmayan yemek tariflerini vermeyi amaclıyor ve efsanelere, tarihe meraklı olanlara hitap ediyor.
Son olarak da; farklı dusunmeyi sevenlere ve biraz da felsefe ile ilgilenenlere hitap ediyor. Sıkıcı olmasını onlemek icin bir de gencligimin haylazlıklarını ekledim. “Istanbul Cesitlemeleri-I” kitabında felsefi kısmı oldukca gizlenmis bir sekilde sunmusum. Bu elestiriyi simdi rahmetli olan cok sevdigim resim hocam Yılmaz Demirag yapmıstı. Ona tesekkur ederim. Bundan cesaretlenerek, bu kitapta konu ile ilgili dusuncelerime biraz daha fazla yer vermeye gayret ettim, umarım fazla sıkıcı olmamıstır.

Yayın Tarihi 2010-10-14
ISBN 6056119880
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 264
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.