Islam ve Teror / Fıkhi Bir Yaklasım

Yazar: Doc. Dr. Ahmet Ozel

KURE YAYINLARI

SSCB’nin dagılmasından sonra kapitalist-emperyalist blok, yeni donemde sosyal, siyasal, ekonomik ve kulturel emellerini gerceklestirebilmek icin kendisine yeni dusman olarak Islam’ı belirledi. Bu surecle birlikte de, medyada Islam ve Teror kelimelerinin birlikte kullanılmasına sıklıkla rastlanır oldu.
Ahmet Ozel, kitabında, gunumuzde dunyanın tanık oldugu ve eylemcilerinin Islam dunyasından olmaları sebebiyle Islam’la iliskilendirilen terorizmin, Muslumanların tarihindeki olayların ve dini egilimlerin zorunlu bir sonucu olmaktan ziyade ideolojik orgutsel ve siyasal unsurlardan olusan uclu bir birlesimin sonucu oldugunun altını ciziyor.
Ozel’e gore; Islam ile kuresel guclerin bir oyuncagı haline gelen teror eylemleri arasında bag kurmak bilimsel ve ahlaki temelden uzak bir yaklasımdır.
Hem gunumuz Musluman bilim adamlarının ve klasik donem fıkıhcılarının, hem de batılı arastırmacıların siddet ve terorun mahiyeti hakkındaki goruslerini irdeleyen Islam ve Teror; cihad ve savas kavramlarının dini, felsefi ve kulturel arka planını mercek altına alarak bu konudaki kavram kargasasının ortadan kaldırılmasına katkı saglıyor.

Yayın Tarihi 2014-08-20
ISBN 9756614457
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 144
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.