Islam Uygarlıgında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp Saatler, Optik, Mineraller, Savas Teknigi, Antik Objeler

Yazar: Fuat Sezgin

BOYUT YAYIN GRUBU

Prof.Dr. Fuat Sezgin’in uzun yıllar suren arastırmaları sonucu olusturdugu “Islam Uygarlıgında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp, Saatler, Optik, Mineraller, Savas Teknigi, Antik Objeler” eseri, Islam Uygarlıgı’nın saklı kalmıs bilimsel gecmisini ve hazinelerini gun yuzune cıkarıyor.
Prof. Dr. Fuat Sezgin’in “Islam Uygarlıgında Astronomi, Cografya ve Denizcilik” eserinin ardından Boyut Koleksiyon kitaplarına simdi de “Islam Uygarlıgında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp, Saatler, Optik, Mineraller, Savas Teknigi, Antik Objeler” adlı eser ekleniyor. Adı gecen alanlarda Islam biliminin oncel kultur dunyalarından devraldıgı bilimsel mirası koruyup yaymakla birlikte, ekledigi ozgun eserler de gozler onune seriliyor. Eserde; incelenen her bir kesif, arac-gerec, alet ve cihaza, olusturulan modellerin fotografları, cizimler ve belgeler de eslik ediyor.
Eser; batı odaklı bilimin elestirel bir cozumlemesini yaparken, bilimler tarihine yeni bir bakıs acısı sunuyor. Boyut’un ozgun, yenilikci yayıncılık anlayısı, carpıcı tasarımı ve gelismis baskı kalitesi ile yayınlanan 444 sayfalık bu dev eser, ozel kutusunda isme ozel ve numaralandırılmıs sertifikası ile birlikte sunuluyor. “Islam Uygarlıgında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp, Saatler, Optik, Mineraller, Savas Teknigi, Antik Objeler” kutuphanenizin en ozel yerinde saklayacagınız, gercek bir basvuru kaynagı olacak.

Yayın Tarihi 2012-03-15
ISBN 9752306509
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 444
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 36.5 x 35.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.