Islam Iletisim Hukuku

Yazar: Yard. Doc. Dr. Ali Turkmen

ENSAR NESRIYAT

Islami iletisim konusuyla ilgili cagdas yayınları tetkik ettigimizde gorduk ki, bu husustaki calısmalar, konunun tarihcesi niteliginden ote gecmiyordu. Bu alanda gordugumuz arastırma boslugu, bizleri konuyla ilgili daha bilimsel ve metodik bir calısma yapmaya yoneltti. Elinizdeki kitap, bu calısmanın bir urunudur.

Kitap, kısa bir giristen sonra uc bolumden olusmaktadır. Birinci bolumde, tarihce uzerinde durulmus, iletisimin genel tarihcesiyle Islami iletisimin tarihi seyri hakkında detaylı denilebilecek bilgiler verilmistir. Ikinci bolumde, Islam Iletisim Hukuku’nun temel hukumleri incelenmis, ucuncu bolumde ise, Islami acıdan basın-yayın rejimi konuları ele alınmıstır. Kitabın hazırlık asamasında, Kur’an ve Hadis kaynaklarının yanı sıra, konuyla ilgili tespit edilebilen Arapca – Turkce ve Ingilizce yayınların hemen hemen tamamına yakını taranmıstır.

Bu calısmamızla, ele aldıgımız konunun guncelligini ve orijinalligini goz onunde bulundurarak bu sahada yeni arastırma yapacak olanlara bir nebze de olsa ısık tutmayı amacladık. Calısmamızın hayırlı bir baslangıc olmasını umit ediyoruz.

Yayın Tarihi 2014-02-26
ISBN 6055309916
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 720
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.