Islam Hukukuna Giris

Yazar: Wael B. Hallaq

UFUK KITAPLARI

Wael Hallaq, benim de calısmalarını takip ettigim onemli bir akademisyen. Islam toplumunda fıkhi dusuncenin olusmasını, tarihsel gelisimini ve bu surecte olusan temel kavramları gunumuzle de baglantılar kurarak kendi perspektifinden aktardıgı bu kitaptaki tezlerin, Turkiye’de sadece ilahiyat alanında okuma yapanlarca degil, siyaset bilimi ve hukuk tarihi alanlarına ilgi duyanlarca da tartısılmasını onemsiyorum.
Prof. Dr. Ali Bardakoglu

Islam hukukunu, tarihsel baglamı icinde inceleyen onemli bir calısma. Ozellikle modernlesme donemi Islam hukuk tarihi ile ilgili verdigi bilgiler, Turkiye’de onemli bir boslugu dolduracaktır.
Prof. Dr. Saffet Kose

Hallaq’ın kitabını benzerleri icerisinde farklı kılan husus, onun konuyu ele alırken modern ve modern oncesi donem arasındaki keskin ayrılıgı ve bunun fıkıh ozelinde hasıl ettigi sonucları incelikle isleyebilmesidir. Farklı sekillerde degerlendirilmeye, elestirilmeye, katkı yapılmaya acık olan Hallaq’ın perspektifi suphesiz, Turkiye’de mevcut tartısmaların duzeyini yukseltmeye katkı saglayacak, ve ozellikle de -The Impossible State isimli eseri ile birlikte dikkate alındıgı takdirde- fıkıh ile siyaset iliskisi alanında yeni tartısmalar acılmasına vesile olacaktır.
Doc. Dr. Asım Cuneyd Koksal

Cevirmen: Necmettin Kızılkaya
Yayın Tarihi 2014-12-10
ISBN 6059927208
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 273
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.