Islam Akaidi & Musluman Neye Nasıl Inanır

Yazar: Mehmet Can

SEFKAT YAYINCILIK

Islam akaidi (Musluman Neye Nasıl Inanır)” kitabı, Ehl-i Sunnet ve’l- Cemaat’e gore Islam dininin inanc sistemini ogretmek ve herkese lazım olan imanı acıklamak icin hazırlanmıs pratik bir eserdir.
Akaid ilmi (Islamın inanc sistemi), nelere; nasıl ve ne sekilde inanmamız gerektigini nakli ve akli delillerle anlatan cok onemli bir ilimdir. Bu ilim, diger butun Islami ilimlerden once gelir. Cunku akide ve iman olmadan yapılan hicbir amel, fayda vermez. O halde akaid; kutlu Islam agacının koku, diger ilimler ise dallarıdır.
Bu kitaptaki bilgiler; itikad ve iman ile alakalı muhim ve her muslumanın bilmesi gerekli olan bilgilerdir. I’tikadının ve imanının dogru olmasını isteyen her muslumanın; bu bilgileri ezberleyinceye kadar okuyup ona gore inanması gerekir.
Bu kitaptaki itikadi ve imani bilgiler, on dort kusur asırdır onbinlerce Islam aliminin eserlerinde tekrarlanan, desteklenen, teyid ve tekid idilip inanılan bilgilerdir.
Biz bu bilgileri; zerre kadar ilave, cıkarma ve degistirme yapmadan nakletmeye calıstık. Dolayısıyla bu kitapta; mensei ve nerden geldigi belli olmayan hicbir bilgi yoktur.

Yayın Tarihi 2015-01-30
ISBN 6056150456
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 256
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.