Insanlık Tarihi Boyu Devlet Siyaset Medeniyet

Yazar: Ismail Kazdal

ERGUVAN YAYINEVI

Insan icin vazgecilmez iki kurumun biri, Hukuk Tevhidini olusturan Din ve digeri de onu realize etme sanatı olan siyasettir.

Elbette bu iki kuruma vucut veren temel unsur da, hic suphesiz bir sekilde, insanların gunluk hayatını tanzim eden, yakın gorenek, gelenek ve ananeler, yani medeniyetlerdir.
Butun bir insanlık aleminin, tarihte ve de gunumuzde, erkler tarafından uydurulmus ve kabul ettirilmis yalanlar temelinde yonetilmektedir.

Insanların yonetilmesi; erkler tarafından uretilmis ve yine erkler tarafından tatbikata sokulan, "Guce Dayalı Hukuk" olarak nitelenen, bir temele dayalı olarak yonetilmesi, seklindedir.
Elinizdeki eserde, Guce dayalı hukukla, Hakk’a dayalı hukukun farklarını, Hz. Ademden son Resule kadar gecen zamanlarda yasamıs Nebi ve Resullerin kısa hikayelerini, Kadim medeniyetler ve devletlerle birlikte, Yeni Caglar medeniyetlerinin ve devletlerinin oykusunu, Islam Medeniyeti’nin dogusunu ve hayata nasıl bir yeni nefes getirdigini bulacak ve Islam’ın Kur’an’a dayalı ahlakının, nasıl otoritenin istedigi ahlaka evirildigine de sahit olacaksınız.

Yani, kısaca insanlıgın medeniyet farklılıklarının nasıl dogdugunu ve insanları batıla surukleyenlerin neler oldugunu anlatan bir eserdir elinizdeki bu kitap.

Yayın Tarihi 2015-03-12
ISBN 9756335932
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 264
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.