Insan Olma Hakkı

Yazar: Edward Hoffman

KURALDISI YAYINLARI

Gercek kapasitenizin cok altında bir yasam surmeye razı olursanız yasamınızın sonuna kadar mutsuz olursunuz. Boylesine bir yetinmeye razı olmakla kendi kapasitenizden, kendi olasılıklarınızdan kacmıs olursunuz.
-Abraham Maslow

Humanistik psikolojinin kurucusu Abraham Maslow (1908-1970) cagdas psikolojide ve toplumsal dusuncelerde cıgır acmıs biridir. Yapmıs oldugu katkılar, Maslow’un yasamının ilk kapsamlı oykusunu olusturan bu kitapta butunuyle ele alınıyor.

Maslow kendi hakkımızdaki goruslerimizi, son yarım yuzyıl boyunca baska herkesden daha fazla etkilerken basarılı, geliskin bireylere odaklanmıstır. Kuramları, gorusleri is ve yonetim dunyası, tanrıbilim, siyaset ve egitim alanlarında uygulanmıs, cagdas toplumsal konular ve sorunlar icin cıgır acıcı olmustur.

“Hoffman’ın kaleme almıs oldugu yasam oykusu bu yuzyılın en buyuk psikologlarından birinin dehasını, vizyonunu, gustosunu ve insancıllıgını ortaya koyuyor.”
-Stanley Krippner, Ph.D.
Psikoloji Profesoru, Saybrook Enstitusu

“Insan olmanın ne demek olduguna iliskin umut verici, ufuk acıcı vizyona sahip olan bir insan hakkında harika bir biyografi calısması.”
-Los Angeles Times

“Insanlıgın hikayesi aza razı olmus kadınların ve erkeklerin hikayesidir” diyen Abraham Maslow’un yasam hikayesi, kendini gerceklestirmenin ancak humanistik vizyon icerdigi takdirde mumkun olabilecegini bize ornek olarak ve ilham vererek gosteriyor.
-Nil Gun

Cevirmen: Metin Dincer
Yayın Tarihi 2014-04-01
ISBN 9752752658
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 424
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.