In Istanbul Sayı 2

Yazar: Kollektif

ISTANBUL.COM

Yenilenen ve dopdolu icerigiyle ikinci kez merhaba diyen In Istanbul’da; Istanbul’un tarihi, onemli bolgeleri, Istan-bul’un tadını cıkarmak icin cok ozel ipucları, sehirici ulasımla ilgili ayrıntılı bilgiler, geleneksel urun ve lezzetler, Turk el sanatları ve armagan onerileri, Istanbul’da duzenlenen etkinlikler gibi Istanbul’u gelen yerli ve yabancı ziya-retcilerin Istanbul’u dolu dolu yasamalarını saglayacak tum bilgiler ayrıntılarıyla yer alıyor.
Renkli roportajlar
In Istanbul’un ikinci sayısında da ilk sayısında oldugu gibi kendi alanında dunya capında basarılı olan isimlerle yapı-lan roportajlar yer alıyor. Bu sayıda dunyaca unlu, odullu yonetmen Ferzan Ozpetek Italya’dan; yarının global lideri secilen basarılı kalp cerrahı Mehmet Oz Amerika’dan Istanbul’u selamlıyor. Piyanonun muhtesem ikizleri Guher – Suher Pekinel kardesler Istanbul sevgisini, Mercan Dede Istanbul’da gece hayatını anlatıyor. Cok uzun zaman Is-tanbul’dan uzakta yasayan Nedim Gursel Istanbul ozlemini bir mektupla anlatıyor. Istanbul’un incisi Bogazici ve yalıları da Murat Belge’den okuyor, eski Istanbul fotograflarına Ara Guler’le bakıyoruz. Paul McMillen bir Irlandalı gozuyle Istanbul’u anlatırken, Bahar Korcan da Istanbul temalı tasarımlarıyla In Istanbul’a katılıyor. Eglence ve icki kulturumuzun vazgecilmezi olan rakı ve cilingir sofrasını da Deniz Gursoy’dan dinliyoruz.
Yayın, baska bir farklılık olarak da her alanda yıldızı parlayan Istanbul’un kongre ve fuar merkezlerine ayrıntılı ola-rak yer veriyor.
Ozel bir yayın
Yayında yine sehri ziyaret edecek kisilerin en cok ihtiyac duyacakları alısveris, konaklama ve yeme – icme ile ilgili ayrıntılı adres ve oneriler de unutulmamıs.
In Istanbul, Turkiye’nin en onemli lokomotif markası olmaya aday tek isim olan Istanbul’u genis bir icerik ve kaliteli bir sunumla temsil etmesi bakımından, cok ozel bir yayın olarak karsımıza cıkıyor.

Yayın Tarihi 2006-06-01
ISBN 1306196001
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 408
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 24 x 29.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.