Iletisim ve Medya

Yazar: Doc. Dr. Dilek Ciftci Yesiltuna

NOBEL YAYIN DAGITIM

Bu kitapta Yesiltuna, bircok toplumsal soruna, iletisim ve medya boyutundan ısık tutmaktadır. Ulusal sınırların asılarak kuresel politikaların, medya ve iletisim surecleri uzerinden toplumlarla bulusturuldugu gunumuzde, sorunların kaynagında medyanın rolu, goz ardı edilemeyecek kadar one cıkmaktadır. Cunku cesitli toplumsallıkların medyada temsil edilmesi kadar, cesitli medya urunleriyle kurgulanan medya gercekliginin, bilincleri yonlendirdigi hatta surecin bir bilinc endustrisi biciminde isledigi bilinmektedir.

Yazar bu baglamda; televizyon ve cocuk iliskilerini, geleneksel ve yeni medyada kadın kimliklerinin ve kadın hareketlerinin temsilini, medya temsilleri uzerinden toplumsal cinsiyetin insasını, yeni bir toplumsallık bicimi olarak medyatik toplulukları, yurttasların medya uzerinden kendini ifade edisiyle varlık bulan yeni toplumsal hareketleri, tuketim kulturu ve e-alısverisi, film turizmini, hediye kulturunu vb. konuları ulusal ve kuresel duzlemdeki iletisim surecleri icinde ele alıp degerlendirmektedir.

Kitapta islenen konular temelinde, toplumsal sorunlara iletisim boyutundan acıklamalar getirilirken, aracılanmıs iletisimin ve bilisim sistemlerinin yeni donemin temel bir degisme dinamigini olusturdugu vurgulanmaktadır. Boylelikle, medyanın giderek her turlu sosyal iliski ve etkilesim bicimini kapsayan, donusturen ve yeniden ureten bir iktidar aracı olma durumunun altı cizilmektedir.

Yayın Tarihi 2015-01-07
ISBN 6053200321
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 280
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.