Ilerlemenin Kısa Tarihi

Yazar: Ronald Wright

AYLAK KITAP

Ronald Wright yirmiden fazla dile cevrilen coksatar kitabı Ilerlemenin Kısa Tarihi’nde bizi Sumerler, Mayalar, Mezopotamya, Roma, Mısır, Cin gibi kadim uygarlıklarda kapsayıcı bir geziye cıkarıyor. Bu kısa ama gorkemli gezide uygarlık dedigimiz dikkat cekici deneyin aslında ne kadar kırılgan oldugu konusunda bizi uyarıyor. Antropoloji ve arkeolojinin bulgularını dusunceyle orerek gecmis uygarlıkların yukselisi ve cokusunun bizim medeniyetimiz hakkında neler ongordugunu soyluyor.

Ilerlemenin Kısa Tarihi en son olarak Martin Scorsese’nin yapımcılıgında Stephen Hawking gibi bilim adamlarını ve Margaret Atwood gibi yazarları biraraya getiren “Surviving Progress” isimli belgesele esin kaynagı oldu ve bircok odul aldı.

“Icinde yasadıgımız devri bu kadar iyi ve yakından kavrayan, zamanımız acısından bu kadar onemli bir kitap okumamıstım diyebilirim. Jared Diamond hasedinden catlayacak!”
Robyn Williams, ABC

“Akıllıca, vakitlice ve zekice… Hic boyle bir kitap okudunuz mu, okuyacak mısınız bilmiyorum, ama bunu mutlaka okumalısınız. Wright kimi yazarların 1300 sayfada yaptıkları seyi 132 sayfada yapmayı basarıyor.”
Paul Williams Roberts, Globe and Mail

Cevirmen: Ebru Kılıc
Yayın Tarihi 2012-09-07
Orjinal Adı A Short History of Progress
ISBN 6055691660
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.