Iceriden Kıyıdan Konusmalar

Yazar: Ece Temelkuran

EVEREST YAYINLARI

Aslında insan kalbini sarmamalı, hukmu bir gun suren gazete kagıtlarına. Donen rotatife kaptırmamalı insan ince sozu, kırılgan cumleyi. Ama ben yaptım; icimin en kuytusundan gecenleri bazen, gazetelere yazdım. Belki de sırf bu yuzden hicbir zaman gercekten kose yazarı olamayacaktım. Hep "baska bir sey" olarak kalacaktım.
Ama bu yazılar yuzundendir, hic hesapta yokken, bir gazete, bir sabah, birilerinin kalbine degdi. Yazanın icerisinden ucusup gelen, atlayıp, konup bir gazete sayfasına, sizin de icinize sızdı. Bunlar iste, o yazılar. Bunlar, Iceriden yazılanlar…
Buzdolabı kapaklarına, isyeri masalarının kenarına asılan, insanlardan insanlara postalanan, hatta "Kıyıdan" kosesinden cıkıp insanlar arasında dolasırken kimi zaman sahibini kaybeden… Bazen sizi tam da beklenmedik bir yerde yakalayıp yasartan, hatta bazen size isi astırmayı bile becerebilen… Kimi kez tutup kolunuzdan cocukluk fotograflarınıza goturen, orada bırakıveren… Bazen kararlar aldıran, hatta bazılarına ulkeler asırtan… Bunlar, o yazılar.

Yayın Tarihi 2013-02-01
ISBN 9752891685
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 315
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.