Hz. Ali Diyor ki & Devlet Adamlarına Tavsiyeler

Yazar: Prof Dr. Abdulkerim Zeydan

KAYIHAN YAYINLARI

Butun ilimlerin kapısı olarak Hz. Peygamber (s.a.v.) tarafından ovguyle bahsedilen Hz. Ali (r.a.)’ın yazdıgı bu eserde, yoneticilere ogut ve tavsiye niteliginde ciddi mesajlar vardır.
Bu eser, her ne kadar devlet adamlarını muhatap alıyor gibi gorunse de, toplumun en kucuk birimi olan ailenin reisinden, idarecilere ve burokratlara kadar insan yonetimine talip olan, sorumluluk ustlenen herkesin ve her kesimin faydalanacagı cok onemli bir bilgi hazinesidir.
Hz. Ali (r.a.)’ın Mısır’a vali olarak atadıgı Malik b. Ester’e gonderdigi mektupta yer alan tavsiyeler 14 asır once bir idarecinin uyması gereken kuralları ifade ederken bugunku idarecilerin de bu tavsiyelere ne kadar muhtac olduklarını ortaya koymaktadır.
Elinizdeki eser, Islam idarecisinin vasıflarının yanında idarecinin secimi, davranısı, cemaata karsı tutumu, istisarenin zarureti, istisare heyeti, azli, gibi cok onemli konuları icine almaktadır. Zaman ne kadar gecmis olursa olsun, insanlıgın bu tavsiyeler dogrultusunda yonetilmeye ihtiyacı vardır.
Milli sairimiz Mehmed Akif Ersoy tarafından tercume edilen bu kitabı, YONETEN ve YONETILEN herkese tavsiye ediyoruz.

Cevirmen: Mehmet Akif Ersoy
Yayın Tarihi 2014-06-30
ISBN 6055996697
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.