Hz. Ali’den Ogutler

Yazar: Ziya Demirel

AKCAG YAYINLARI

Hz. Ali, Resulullah’ın amcası Ebu Talib’in dorduncu ogludur. Asere-i Mubessere’dendir. Resulullah (s.a.v)’in damadı idi ve cok sevdigi bir dava arkadasıydı. Ehl-i Beyt’in, Ehl-i abanın birincisi idi. Allah-u Tela’nın arslanı idi. Cesitli hadis-i seriflerde methedildi. Ehl-i Sunnetin gozbebegidir. Evliyanın reisidir. Kerametler hazinesidir.

610 yılında Peygamberimize Islamiyeti teblig gorevi verildiginde, henuz 10 yaslarında ikin bu yuce dini tereddutsuz secen ilk dort kisiden birisi olan Hz. Muhammed’den ogrenmis ve istisnasız tum muslumanların da en cok sevdigi ikinci dini sahsiyet olmustur.

Hz. Peygammber’e en fazla yardımda bulunup, Kur’an-ı Kerim’i en iyi sekilde yorumlayan kisi olan Hz. Ali; daha cocuklugunda haksızlıklara karsı cıkmıs, putları parcalayarak inanc ve insan somurusune karsı mucadeleye girmistir.

Hz. Ali (r.a), hal dilini kal diline soz olarak yuklemis ve gunumuze kadar tesirini devam ettiren ogutleri ortaya cıkmıs ve bu sozler gunumuze kadar ulasmıstır.

O yuce insanın muhtesem ogut, konusma ve ogretilerini okudugunuzda onun buyuklugunu ve muhtesemligini bir daha idrak edeceksiniz.

Yayın Tarihi 2007-12-24
ISBN 9753388887
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.