Hickimse’nin Ulkeleri & Odysseus’un Izinde

Yazar: Scott Huler

ARKADAS YAYINLARI

“Yapmanız gereken once bir adım atmaktır, sonra oteki adımınızı atar ve boylece yola devam edersiniz. Buyuk bir olasılıkla gitmek istediginiz yere ulasırsınız.”
Bugune kadar yazılmıs en guzel epik eser olan Odysseia’dan yola cıkan Scott Huler, biri antik, biri modern olmak uzere ic ice gecmis iki ayrı yolculugun oykusu olan Hickimse’nin Ulkeleri’nde biraz yolculuklarını, biraz anılarını, biraz da gittigi yerlerin tarihini anlatıyor. Yazar, Homeros’un rehberliginde Odysseus’un (Hickimse’nin) izini adım adım takip ederek sizi eglenceli bir yolculuga cıkarıyor. Truva’dan baslayıp, Ithaka’da biten bu yolculukta, bir taraftan bugunu ve gecmisi ile Hickimse’nin Ulkelerini (Truva’yı, Kalypso’nun Ada’sını, Tepegozun Magarası’nı, Lotus Yiyenlerin Ulkesi’ni, Oluler Ulkesi’ni, Ithaka’yı ve diger yerleri) yasarken, aynı zamanda kendinizle de yuzlesiyorsunuz. Belki bu yolculukta, guzel peri kızı Kalypso’yu, Tepegozleri, Sierenleri, Skylla ve Kharybdis’i ve tay gibi neseli oynak Nausikka’yı goremeyeceksiniz ama Homeros’un destanında anlattıgı hayat derslerini bir daha unutmamak uzere ogreneceksiniz. Yine de Malta dilinde “Xejn ma jiskantani”, Turkcesiyle “beni hicbir sey sasırtmaz” diyorsanız, antik donemin en unlu destanı hakkındaki bu modern epik eseri okumalısınız.

Akdeniz’in sadece deniz ve kumdan ibaret olmadıgını dusunuyor ve hayal ulkesi Ithaka’yı merak ediyorsanız, sizi bu eglenceli yolculuga cıkmaya davet ediyoruz.

Scott Huler

Cevirmen: Fatos Gaye Atay
Cevirmen: A. Gazi Vural
Yayın Tarihi 2010-10-13
Orjinal Adı No-Man’s Lands
ISBN 9755096490
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 408
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.