Her Seyin Bir Anlamı Var

Yazar: Dr. Kemal Sayar

TIMAS YAYINLARI

Insan dusuyor, kalkıyor, kendisine bir hikaye kuruyor. Kendi hikayesine cok inanıyor, az inanıyor, hic inanmıyor. Baskalarının hikayesine inanıyor. Kendisine inanılacak degisik hikayeler buluyor. Bir omru bir hikayenin parcası olmak icin tuketiyor.

Bana diyorsun ki “Bu dunya anlamsız; ben burada olmayı kendim secmedim.” Bu sozcuklerde burası ile orası arasında asılı duran bir hayatın izleri var. Yokluk ve varlık arasında yuruyen bir ip cambazının huneri.

Simdi diyorum ki ben sana, her seyin bir anlamı var. Cicegin, bocegin, dalları egen ruzgarın, agzımızdan cıktıktan sonra yuzyıllarca uzayda asılı duran sozcuklerin bir anlamı var.

Konusuyoruz seninle. Yavas yavas iyilestigini hissediyorum. Ofken azalıyor. Artık Tanrı’ya kızmıyor gibisin. Ve artık sukur ki, yaralarından ibaret degilsin. Hayatın cicek tozları gibi oradan oraya nese icinde ucusuyor. Varolusuna sinen ıstırap sanki daha derinlere, kımıldadıgında hissetmeyecegin bir yerlere iniyor. Onunla da basın hos olsun, cunku bir anlamı var.

Yayın Tarihi 2014-12-31
ISBN 9752639645
Baskı Sayısı 7. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 168
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 12.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.