Hazreti Adem

Yazar: Belkıs Ibrahimhakkıoglu

TIMAS YAYINLARI

Allah, ilk insan, ilk peygamber Adem’i cennette yarattı. Ona butun varlıkların isimlerini ogretti. Allah meleklere Adem’in onunde saygıyla egilmelerini emretti. Butun melekler Allah’ın ermine uydular. Bir tek seytan, Allah’ın ermine karsı geldi. Buyukluk tasladı.

– Ben Adem’den ustunum, dedi. Cunku beni atesten, onu camurdan yarattın. Camurdan yaratılmıs birine neden secde edeyim, dedi.

Seytan artık kotulerdendi. Allah bu isyanı yuzunden onu bagıslamadı, cennetten kovdu. Seytan telaslandı, ofkelendi. Ona gore bunun tek suclusu Adem’di. Boylece Adem’i kandırabilmek icin fırsat kollamaya basladı.

Adem, cennette yalnızdı. Bilgilerini paylasabilecegi, sohbet edebilecegi kimse yoktu. Allah onun icin esi Havva’yı yarattı ve onları uyardı:

– Cennetin guzelliklerinden yararlanın. Dilediginiz yiyeceklerden tadın. Ancak su agaca yaklasmayın. O size yasaklandı. Eger yasagı dinlemezseniz kendinize yazık edersiniz. Seytan senin ve Havva’nın dusmanıdır. Ona inanıp gunah islerseniz cennetten cıkarılacaksınız!

Adem ve Havva Allah’ın ermine uyup yasaklanan agaca yaklasmadılar. Cennette huzurlu ve mutlu bir sekilde yasıyorlardı. Ama seytan huzursuzdu. Adem’den de Havva’dan da nefret ediyordu. Mutlaka onları cennetten kovdurmanın bir yolunu bulmalıydı! Ama nasılı!

* * *
Iste Hazreti Adem’in peygamberlik oykusu boyle basladı. Yazar Belkıs Ibrahimkakkıoglu, bu kitapları hazırlarken cok dua ettigini belirtiyor. Kitapların son derece yalın ve sıcak bir anlatımı var. Peygamber Oykuleri cocukların kolaylıkla okuyup, anlayabilecekleri bir icerikte; hem ilmi, hem de pedagojik acıdan guven verici.

Cem Kızıltug’un zengin hayal gucu ile renklendirdigi sayfalar cocukları oykulerin ibret verici dunyasında yolculuga cıkarıyor.

Yayın Tarihi 2004-07-09
ISBN 9753628419
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 48
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.