Haydari Kampı

Yazar: Themos Kornaros

ARYA YAYINCILIK

Yunanlı aydınlar, ogrenciler, isciler, cocuklar ve kadınların tutuldugu Haydari Kampı’nda yasanan irkiltici, korkutucu, kahredici insanlık dısı gercek olayların anlatıldıgı bir belgesel kitap. Kitapta insanın ne kadar insanlıktan cıktıgını ve insanlıktan cıkarıldıgını tuylerimiz diken diken olarak okumaktayız.

Butun bu yasananlara ragmen yazarın, buyuk bir acık yureklilikle sergiledigi butun korkuları, ikiyuzlulugu, kotulugu, kuskuları, zayıflıkları icerisinde insana, insanlıga dair gene aynı ictenlikle ve tum gercek boyutlarıyla gozler onune serdigi, hafızalarımıza kazıdıgı o buyuk “umut”u ve iradeyi gormekteyiz.

“Kursunlanmıs bir kustur umut”, umut kursunlanmıstır ama olmemistir. Her turlu insani duygunun cignendigi, ezilmeye calısıldıgı bir mezarlık olan toplama kampında, oldurulecegini bilen insanların arasında bile olmez “umut.” Mutlak sonu ifade eden olum, yuzlerce yıllık insana ozgu degerlerle kantara konulmustur ve “irade” bu iki gercek arasında buyuk bir savasım icerisindedir. Ikinciden vazgecis de kayıtsızlıklar, karanlıklar, bilgisizlikler ve korkular denizinde bir kaybolus olarak “olum”dur. Ve elbette “insan”, direnmeyi secer…

Cevirmen: Serek Celik
Yayın Tarihi 2013-02-11
ISBN 9758491032
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 280
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 11 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.