Hayallerimi Insa Ettim

Yazar: KAPITAL MEDYA HIZMETLERI A.S.

Basarıyla insa edilen 50 yıllık bir oykunun anlatıldıgı “Hayallerimi Insa Ettim” Kapital Yayınları’ndan cıkarak raflardaki yerini aldı. Kitap bize, yuksek muhendis Nuri Tumbek’i ailesinin ve dostlarının kalemiyle tanıtırken; aynı zamanda Tumbek’in yıllar once yayımlanan makalelerini de inceleme fırsatı sunuyor.
Her sey yuksek muhendis Nuri Tumbek’in kızı Nurdan Tumbek’in, babasının kendisinden istedigi ozel bir ricayla baslar. Nuri Tumbek bu yıl, Istanbul Teknik Universitesi (ITU)’nden 50. yıldonumu plaketi alacaktır ve o gun bir araya gelecegi tum dostlarına, icinde yıllar once yayımlanmıs makalelerinin yer alacagı dosyalar hediye etmek ister. Bunu kızına soylediginde ise, ricasının bir kitaba donusturuleceginden de elbette habersizdir…
Insaat muhendisligine yıllarca gonul veren ve bu yıl meslek yasamında 50. yılını kutlayan yuksek muhendis Nuri Tumbek’in hayatına dair ozel kesitler sunan “Hayallerimi Insa Ettim”, Kapital Yayınları arasındaki yerini aldı. Tumbek’in kızı Nurdan Tumbek’in, mesleki yasamındaki 50. yılına ozel olarak babasına armagan ettigi kitap, aynı zamanda genc mimar ve muhendislere de ithaf ediliyor. Kitapta, Nuri Tumbek’i ailesinin ve dostlarının gozuyle anlatan ozel anılara ve fotograflara, yıllar once cesitli dergilerde yayımlanan makaleleri de eslik ediyor. “Hayallerimi Insa Ettim” iste bu ozelligiyle, genc mimar ve insaat muhendisleri icin de arsivlik bir belge olmayı hak ediyor.

Derleyici: Yucel Meral
Yayın Tarihi 2009-06-01
ISBN 6055755263
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 104
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 12.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.