Hasan Unal Nalbantoglu’na Armagan & Symbolae In Honorem

Yazar: ILETISIM YAYINLARI-KELEPIR

Hasan Unal Nalbantoglu, hep ogrencileriyle bir “soylesi”nin parcası olmus bir ogretmen ve bir entelektuel. Beseri ve sosyal bilimlerden doga bilimleri ve mimarlıga uzanan bir yelpazede, cesitli ilgilere dair zihin acıcı sohbetlerinden ve metinlerinden kac kusak yararlandı, yararlanıyor!
ohbetler-ve-metinler diyoruz, cunku Nalbantoglu’nun dersleri, soylesileri ve yazdıkları hep birbiriyle diyalog halinde, birbirini doguran etkinliklerdir. Tıpkı sosyal bilimler ve felsefe arasındaki bag gibi, bu iliskiyi de hic koparmamaya talimli bir entelektuel tavır vardır burada. Kendisiyle yapılmıs uzun soylesi, Nalbantoglu’nun dusunsel macerası yanında, bu tavrı da ozetliyor.

Bu soylesinin yanında elinizdeki derlemede,
Hasan Unal Nalbantoglu’nun ilgileri ve etkileriyle diyalog halinde uretilmis ozgun makaleler uc ana baslık altında bir araya getirildi. Bunlar, “Felsefi Ugraklar”a, “Sosyal ve politik dusunce”ye ve “Akademia, Kultur, Sanat, Mimarlık”a iliskin yazılardır.

Tansu Acık, Bahattin Aksit, Adile Arslan Avar, Yigit Aydın, Samet Bagce, Ulus S. Baker, Fatma Umut Bespınar-Ekici, Tanıl Bora, Yasin Ceylan, Sinan Kadir Celik, Ahmet Cigdem, Ahmet Alpay Dikmen, Zeynep Direk, Derya Erel, Ali Ergur, Ozgur Emrah Gurel, H. Sinan Hosadam, Yonca Hurol, Ahmet Inam, Orhan Kocak, Barıs Mucen, Kaan H. Okten, Elisabeth Ozdalga, Dogan Ozlem, Sanem Guvenc Salgırlı, Devrim Sezer, Belkıs Ayhan Tarhan, Nilgun Toker, Sezgin Tuzun, Sebnem Yalınay-Cinici, Erdogan Yıldırım’ın katkılarıyla.

Derleyici: Adile Arslan Avar
Derleyici: Devrim Sezer
Yayın Tarihi 2008-04-17
ISBN 9750505829
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 620
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.