Harabede Define

Yazar: Ahmet Gurbuz

INSAN YAYINLARI

Icinde bulundugumuz hal’i sultanlar bilseydi, bu hal’i elde etmek icin kesinlikle bize karsı kılıclarıyla savas acarlardı.
(Cuneyd-i Bagdadi)
Calısmanın amacı, ulastıkları degerleri “harabede define bulmaya” benzeten tasavvuf dusunurlerinin ya da sufilerin varlıga ve varolusa iliskin temel yaklasım bicimlerinin ortaya konulup, belirli bir felsefi cercevede yorumlanarak acımlanmasına ozgulenmis bulunmaktadır. Bu cabanın kaynagında, sufilerin dili algılayıs ve kullanıs yontemlerindeki cesitlilik yatmaktadır. Analitik yontemlere indirgenemeyecek olan bu farklı dilin cesitli sekillerde anlasılması/yorumlanması olanaklıdır. Zahiri (acık, gorunurdeki) anlamı dıslamadan, ancak, sadece bu goruntudeki anlam ile de sınırlı kalmadan yapılacak bir yorumlama cabası, okuyucuya bu zengin dunyanın kapılarını bir nebze olsun acabilecektir.
Bu calısma, sufilerin ortaya koydukları dusuncelerin tek dogru yorumu olma savında degildir; yalnızca, bu dusuncelere sıradan yaklasım bicimlerinin otesinde yaklasmanın bizlere neler kazandırabilecegini ornekleme cabasındadır; anlamı tuketmeyi degil, anlamı derinlestirmeyi hedeflemektedir.
Tasavvufun konusu sizsiniz,
Tasavvufun konusu hakikattir. 

Yayın Tarihi 2015-04-24
ISBN 9755746784
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 284
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 14 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.