Hanefi Fıkhı (4 Cilt)

Yazar: Prof. Dr. Vehbe Zuhayli

SAADET YAYINEVI

Tanıtımını yaptıgımız bu eser, Fıkıh Kurulları Uyesi Prof. Dr. Vehbe Zuhayli’nin, Hanefi mezhebinin en temel kaynaklarından istifade ederek hazırladıgı “El-Fıkhu’l-Hanefiyyu’l-Muyesser” adlı eserinin Turkce tercumesidir. Bu eser Hanefi mezhebi fıkhının kolay ibareye sahip, manasının anlasılması ve idrak edilmesi mumkun olan ve kaynak kitap olarak kullanılmaya uygun bir sekilde hazırlanmıstır.

Muellif bu kitapta Hanefilerde en temel kaynaklardan kabul edilen Tuhfetu’l-Fukaha, Meraki’l-Felah, Tebyinu’l-Hakaik, Ellubap Serhu’l-Kitap, Eddurru’l-Muhtar, Reddu’l-Muhtar ve Ihtiyar’la birlikte bircok kaynaktan fıkhın tum konularını ozetleyerek bizim istifademize sunmustur. Bu eserde Islam fıkhının konularının hemen hemen tamamına ulasma imkanına sahip olmaktayız. Ibadetler, muamelat, aile ve miras hukuku ve ceza hukukunun degisik alanlarına delilleriyle beraber vakıf olma imkanına erisecegiz.
Yayınevimiz, Hanefi mezhebi fıkhının konularının tamamına kolay bir dille ulasacagınız bu kıymetli eseri dilimize kazandırmaktan buyuk bir gurur ve mutluluk duymaktadır.

Cevirmen: Yusuf Ciger
Yayın Tarihi 2014-10-27
ISBN 9757640264
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 2368
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi Samuha Kagıt
Boyut 17 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.