Han Solo Yıldızın Ucu’nda (Star Wars Klasik Seri 1)

Yazar: Brian Daley

ITHAKI YAYINLARI

Cok cok uzun zaman once, cok uzak bir galakside…

Imparatorluk’tan ve baskaldırıdan onceki zamanlarda; kendi benzersiz yollarıyla otoriteye kafa tutanlar vardı.

Imparatorluk’un zorbalıgının artmasından ve asilerin baskaldırmasından yıllar once, Han Solo yasamını, modifiye edilmis Corellian sınıfı yuk gemisi Millenium Falcon’la galaksinin en tehlikeli koselerinde kacakcılık yaparak surdurmekteydi. Kimseye guvenmez ve kimseye iyilik yapmazdı.

Ancak galaksinin en usta yasadısı gemi imalatcısı ortadan kaybolunca, Han ile en yakın dostu ve birinci kaptanı olan Chewbacca onu aramaya karar verirler ustelik Millenium Falcon’un da, sadece pesinde oldukları gemi imalatcısının ustesinden gelebilecegi bir tamirata ihtiyacı vardır.

Han Solo ve Chewbacca, Birlesik Sektor’e seyahat ederek, Yıldızın Ucu olarak bilinen, cok yuksek guvenlikli bir tesiste tutulan esirleri kurtarmak uzere harekete gecerler. Ancak Chewbacca’nın da Birlesik Sektor tarafından yakalanması, Solo’yu ummadıgı bir savasa surukler. Hizmetlerini kiralayan kisilerin ozgurluk savaslarına ilgisiz kalan Solo, en yakın dostu da aynı kaderi paylasınca, Birlesik Sektor Otoritesi’ne kafa tutmak zorunda kalır.

Bası sıkıstıgında her seyi bırakıp gitmek gibi bir sansı olan Han Solo, bu kez alısık olmadıgı turden bir risk almak zorundadır. Mavi Max isimli bir robotun da yardımıyla esirlerin yerini bulan Solo, cılgın bir kurtarma planını uygulamaya koyulur.

Yayın Tarihi 2005-05-13
ISBN 9752731356
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 272
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.