Gunesli Bayır Erdogdu / Trabzon’dur Yolumuz -19

Yazar: Serkan Turk

HEYAMOLA YAYINLARI

Bir kentin yolunu, tarihini, cografyasını, denizini, toplumsal hayatını, gecirdigi degisimleri, insan tiplerini, atmosferini, doga guzelliklerini, unutulan degerlerini, yeme icme kulturunu, gecesini gunduzunu, yazını kısını, folklorunu, eglence hayatını, daha bin turlu ozelligini, herkes kendince gorur. Tarihci baska, cografyacı baska, turizmci baska, asker baska, ogretmen bambaska bir gozle gorur ve kendi bakıs acısıyla yazmak ister.
Ama bir yazar-edebiyatcı, kendince bir duyarlıkla yaklasır kentine. Cevresine gonul gozuyle bakar. Kendisini degisik insanların yerine koyar, onların yuregiyle de hissetmeye calısır, oylece yazar… Yazar yazdıgı zaman, bircok kimse o yazıda kendi duygularını, dusunup de soyleyemediklerini bulur. Kendisinden once yazılmıs olanları da anımsamak ister…
Bu dusunceden yola cıkarak, Trabzon’un yirmi iki edebiyatcı yazarı, yine Trabzon’un yirmi iki semtini kaleme alındı. Okurla aynı zamanda bulusan bu yirmi iki kitaplık dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon’un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armaganı olması acısından yuksek deger tasımaktadır.

Yayın Tarihi 2011-08-15
ISBN 6055419455
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 112
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.