Guclu Aile Saglıklı Cocuklar

Yazar: Akın Yıldırım

PARADOKS

Cocuklar, hayat yolculugunda sıgınabilecekleri guclu ebeveynlere siddetle ihtiyac hissederler. Tıpkı fırtınaya tutulan bir geminin sıgınılacak bir liman araması misali… Cunku, cocuk gucsuzdur; korunmaya, sevgiye ve destege ihtiyacı vardır.
Cocuk, ebeveynini guclu ve dirayetli gordugu oranda hayata guvenle bakabilir. Zira, onların hayat karsısında sarsılan “hassas ve kucuk” dunyaları, ancak sıgınabilecekleri guclu ebeveynlerin varlıgıyla sukunete kavusabilir.
“Guclu bir ailede” yetismek cocukların ruhsal gelisimi icin cok onemlidir. Guclu bir ailesinin olmadıgını dusunen cocuklar, yogun bir sekilde kaygı yasarlar. Oldukca urkek olan bu cocukların fırtınalı bir ruh haleti vardır. Onların nazarında “dıs dunya” tehlikelerle kusatılmıs gibidir. Cunku bu cocuklar “guvenle dayanabilecekleri” en onemli kisileri yani ebeveynlerini kendileri icin bir dayanak olarak gormezler.
– Peki guclu ebeveyn kimdirı
– Guclu ailenin ozellikleri nelerdirı
– Cocugum beni guclu bir anne ya da baba olarak goruyor muı
– Cocugum hayat karsısında beni sıgınılacak guclu bir liman olarak algılıyor muı
– Guclu ebeveynligime golge dusuren ozelliklerim var mıı Varsa da bu ozelliklerimi nasıl duzeltebilirimı
“Guclu ailenin, guclu ebeveynin” ozelliklerini detaylı bir sekilde anlatıldıgımız bu kitabı okuduktan sonra, sorularınızın cevabınızı bulacak ve bu anlamda bir ebeveyn olarak kendi muhasebenizi yapacaksınız.

Yayın Tarihi 2013-11-05
ISBN 6055304539
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 214
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.