Gladyator

Yazar: Vecdi Cıracıoglu

EVEREST YAYINLARI

"Gol, top nerede olursa olsun, rakibi az adamla yakaladıgın zaman, iste o zaman gelir…"

Metin Kurt, kimi sporseverlere gore aykırı, kimi sporseverlere gore anarsist, kimi sporseverlere gore de sosyalist bir futbolcudur.

1970-73 yıllarında ust uste uc kez sampiyon olan Galatasaray Futbol Takımı kadrosunun en iyi sporcularından biriydi. Milli futbol karsılasmalarının gunumuzdeki sıklıgından uzak 70’li yıllarda, altı yıl aralıksız 26’sı A, 9’u Umit ve 2’si de A Genc Milli Takım olmak uzere 37 kez milli formayı giymistir.

Futbol oynadıgı donemde, futbolcuların haklarını almak ve korumak icin soyledigi, sendika sozcugu ve sosyalist soylemler tehlikeli bulundu. Futbolcu arkadaslarını greve goturdugu gerekcesiyle, hakları gasp edilerek Galatasaray Futbol Takımı’ndan uzaklastırıldı. Anadolu’ya, Kayserispor’a adeta suruldu. Ardından tum futbol dunyası tarafından aforoz edildi. Butun sucu, Avrupalı futbolcuların bugun kullandıgı hakları bundan 30 yıl once dile getirmesiydi.

Gladyator; gunumuz sporunun populer dalı olan futbolun antik gladyator oyunlarıyla ozdeslikleriyle, gercekleri Milli futbolcu Metin Kurt’un sekiz yıllık spor yasamından (1968-76) kesitler vererek anlatan bir kitaptır.

Yayın Tarihi 2009-09-14
ISBN 9752896215
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 325
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.