Gecmisten Gunumuze Merzifon – II

Yazar: ALTINPOST YAYINLARI

Tarih boyunca onemli ticaret yollarının kesisme noktasında bulunan Merzifon, bu ozelligi sayesinde ekonomik ve kulturel acıdan her zaman onemli bir sehir olmustur. Bircok medeniyete ev sahipligi yapması ve farklı kulturleri bir arada bulundurması Merzifon’un tarih boyunca cok onemli olaylara sahne olmasına sebep olmustur.

Tarihte olayların yasanması ne kadar onemli ise bu olayların belgelere dayandırılarak kayıt altına alınması da o derece onemlidir. Anadolu sehirleri yazılı kaynaklar bakımından ne yazık ki cok sanslı degil. Merzifon’da bu sanssızlıktan nasibini almıstır. Binlerce yıllık gecmise sahip olmasına ragmen ne yazık ki bu zaman dilimlerini aydınlatacak eserler bulmak cok kolay degil. Gecmiste yapılan calısmaları ve bu eserlerin fedakar sahiplerini saygıyla anıyorum. Bu eserler elbette cok onemli ancak yeterli degil.
Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu bilincle hareket ederek bugune kadar sehrimizde meydana gelen kulturel etkinliklere destek olmaya calıstık. Konferanslar, paneller ve sempozyumlar yapılmasına onayak olduk. Degerli akademisyen ve arastırmacılarımızın Merzifon uzerine yaptıkları arastırmaların bir araya getirilerek kitap haline donusturulmesi ve daha sonra yapılacak calısmalara zemin olusturulması da bizim icin cok onem arz etmektedir.

Editor: Mustafa Colak
Yayın Tarihi 2013-03-25
ISBN 6054715824
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 202
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.