Gecmisten Gunumuze Beyoglu (2 Cilt-Kutulu)

Yazar: Kollektif

BOYUT YAYIN GRUBU

Konusunda uzman 52 yazar ve arastırmacının kaleminden Beyoglu… Makaleler, gorsel malzemeler ve cizimler… Ulkemizin batıya acılan kapısının tarihi…

Bir donem Sykai, daha sonra Pera, simdilerde Beyoglu ismi ile anılan bolgenin kulturel gecmisi, gunumuzden binlerce yıl oncesine uzanmakta. Bu kitap, zengin bir kulturel birikime sahip olan ve icinde yasadıgımız sehrin onemli bir bolumunu teskil eden bu bolge hakkında efsane ve hikayelerle edinilen duyumların yanı sıra, eksikligi duyulan gercek bilgilere erisme imkanı saglıyor.

Gunumuze kadar Istanbul’un ilce ve semtleri hakkında yazılmıs eserlerin pek cogu tek yazarlı ve genellikle kisisel bakıs acısını asamamıs calısmalar olarak karsımıza cıkmakta. Gecmisten Gunumuze Beyoglu, konusunda uzman, yazar ve arastırmacıların birlikteligiyle meydana gelmis bir kitap.

Bu kitap, Beyoglu’nun bir monografisi degil. Istanbul’un farklı bir kimligi olan Beyoglu icin bir rehber niteligi tasımakta. Kentin sahip oldugu tarihsel mirasın kapsamlı bir dokumunu icermekte.

Yayın Tarihi 2014-12-02
ISBN 9759748428
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 919
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 24 x 34 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.