Gecilemeyen Canakkale & Hatıralar – Siirler – Destanlar

Yazar: Yrd. Doc. Dr. Bekir Sami Ozsoy

AKCAG YAYINLARI

1915 yılında Canakkale’de milletimiz cok muhtesem bir destan yazmıstır. Bu savasta dunya tarihine altın sayfalarla gecen muazzam bir savunma yaparak, 7 duvele meydan okuyan kahraman Turk milleti, Canakkale’nin gecit vermeyecegini dosta dusmana kanıtlamıstır.

Canakkale kahramanı Ataturk, yurdumuzu isgale gelen, ancak topraklarımızda olen dusman askerleri icin su veciz konusmayı yapmıstır:

"Bu memleketin toprakları ustunde kanlarını doken kahramanlar! Burada dost bir vatanın topragındasınız. Huzur ve sukun icinde uyuyunuz. Sizler Mehmetciklerle yan yana koyun koyunasınız.

Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gonderen analar! Gozyaslarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bagrımızdadır, huzur icindedirler ve huzur icinde rahat uyuyacaklardır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuslardır."

Bu kitap, Turk milletinin 96 yıl once kanıyla yazdıgı bu unutulmaz destanı, bugunun genclerine hatırlatmak ve milletimizin geleceginin teminatı olan kucuklerimize bir belgesel olarak sunmak amacıyla kaleme alınmıstır. Ibretle okuyacagınız umidiyle..

Yayın Tarihi 2011-04-27
ISBN 9753389952
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 399
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.