Gecenin Yuregi

Yazar: Ufuk Guldemir

BOYUT YAYIN GRUBU

Gazeteci Ufuk Guldemir’in hayatta iken yazdıgı, resimlerini cektigi ancak basımını yetistiremedigi av hatıraları kitabı GECENIN YUREGI, ailesi tarafından hazırlanarak Boyut Yayıncılık tarafından yayınlandı.
Ufuk Guldemir’in, tedavi icin gittigi Houston’da 2006 yazında yazmaya basladıgını GECENIN YUREGI, Guldemir’in kanserle mucadele ettigi son bir yılda yayınlamak icin buyuk heyecan duydugu eserlerinden biriydi.
Mesleginin yanı sıra, hobisine de ne kadar tutkuyla baglı olan Ufuk Guldemir’in GECENIN YUREGI, kitabı hissederek okumanız icin sayfaları cevirdikce burnunuza gelen cam kokuları ile karsılasıyorsunuz. Tıpkı golgesinde oturup dinlenirken, huzur veren kokusunu icimize cektigimiz cam agaclarını diken bahcıvanların coktan hayattan cekip gittigini hatırlatır gibi.
Turkiye’de bir kitapta ilk kez uygulanan bu yontemle okurlar cam kokuları icinde kitabın sayfaları arasında dolasacaklar.
"GECENIN YUREGI", Ufuk Guldemir’in henuz son editoryel duzeltmelerini bitirmedigi "Kanser Avı" yazısıyla baslıyor. Ama o, kitabında kendi yazılarından once, ilk sırayı Abraham Lincoln’un ayı avı siirine vermisti. "Tutku kardesligi"ni anlatan carpıcı bir giris hayal etmis olmalı.
Av teması, aslında Ufuk Guldemir’in soylemek istediklerinin sadece dıs cercevesini olusturuyor. Bu yazılarda; insana, hayata ve hatta habere nasıl farklı gozlerle baktıgının ipuclarını bulacaksınız.
Duygu dolu yazılarını, gazetecilige "foto muhabiri" olarak baslayan Ufuk Guldemir’in fotografları susluyor. Ya da yazılarının susledigi fotograflar
Son yıllardaki avlarının coguna eslik eden, o’nun hayat ve avcılık arkadası esi Gaya Guldemir, bu fotografları tek tek secerek kitaba yerlestirdi.
Boyut Yayınlarınca satısa cıkarılan GECENIN YUREGI, sınırlı sayıda basılarak Ufuk Guldemir’in dijital imzası ile hazırlanana kisiye ozel sertifika ile sunulmaktadır.
"Benden daha iyi avcılar oldugunu biliyorum.
Benden cok daha iyi silah atanlar oldugunu da biliyorum.
Ama benden daha iyi fotograf ceken avcı var mı emin degilim.
Bu kitabı avlarımı degil, fotograflarımı paylasmak icin yazdım.
Av arkadaslarıma yadigar kalsın istedim."
Ufuk Guldemir

Yayın Tarihi 2009-03-03
ISBN 9752305960
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 274
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 33.5 x 33 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.