Futuhat-ı Mekkiyye 7

Yazar: Muhyiddin Ibn Arabi

LITERA YAYINCILIK

Buyuk sufi dusunur Ibn Arabi’nin saheseri Futuhat-ı Mekkiyye, kutsal topraklardan tum insanlıga acılan bilgi ve hikmet fetihleri, ilk defa tam olarak baska bir dile cevrilerek yayınlanıyor! Dogu ve batı dusuncesinde derin izler bırakmıs, mistik gnostik pek cok akımlara kaynaklık etmis buyuk dusunur Ibn Arabi’yi ‘Seyhu’l-ekber’ yani en buyuk Ustad yapan bu topraklarda bizzat kendisinin el yazısıyla titizlikle korunmus olan bu dev eser, on sekiz kitaplık bir seri halinde tam olarak Litera Yayıncılık ‘literalligi’ ve kalitesiyle yayınlanmaya devam ediyor.
Futuhat-ı Mekkiyye, bilim, sanat, dusunce, kısaca insanın salt gercege ulasmadaki zihinsel ve pratik eylem ve urunlerinin kendini gosterdigi alanların, varlıgın birligi (vahdeti vucud) ilkesi perspektifiyle yeniden yorumlanması ve kurulması, bir anlamda bilimlerin canlandırılması tesebbusudur. Ibn Arabi’yi butun tarihimizin en ozgun muellifi, eserini ise derleme ve aktarım degil, ozgun bir kitap yapan sey, onun soz konusu birikimi bir ana fikir etrafında yorumlama yetenegi ve basarısıdır. Bu cabanın merkezine insanın yerlestirilmesi ise, kitabı insanın ontolojik-epistemolojik seruvenini anlatan bir esere donusturur. Bu anlamda Futuhat-ı Mekkiyye, inisli ve cıkıslı sureclerinde insan hikayesini ve seruvenini anlatan bir eser diye yorumlanabilir.
Cagını ve sonrasını tum dusunsel-Inancsal farklılıklarıyla kusatabilecek buyuk ve engin bir teoriyi cosku dolu uslubuyla sunan Ibn Arabi’nin Turk okurlarına da en genis ve evrensel duzeyde hitap edip zenginlikler katacagı inancıyla bu buyuk proje hayata gecirilmektedir.

Yayın Tarihi 2008-01-22
ISBN 9756329429
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 471
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.