Futbol Stratejisi

Yazar: Ilhan Durusoy

BOYUT YAYIN GRUBU

Taraftar olarak hepimiz, zaman oldu teknik direktorlerin oyun stili ve sistemini begenmeyip yenilerini sectik. Zaman oldu takımı kurduk ve taktigi degistirdik. Bu kitapta anlatılan futbol takımı kurma stratejisi, birer "teknik direktor" olan bizlerin daha iyi sonuc almamıza yardımcı olacaktır.

Yazarın onceki kitabı Futbol Teorisi’nde islenen sistem ve taktikler futbolun teorisini, bu kitapta anlatılan takım stratejisi de futboldaki uygulamayı anlatıyor; boylece iki kitap birbirini tamamlıyor.

Cagımızda hersey gelisiyor, degisiyor. Futbol ise Ingiliz muhafazakarlıgı ile yeniliklere direniyor. Modern yonetim tekniklerinin; risk analizi, karar mekanizması ve SWOT analizinin kullanılmasının onerildigi bu kitapta;
oyun stilleri, 4-3-1-2, 4-2-3-1, 3-4-2-1, 3-4-1-2 gibi son yıllarda goze batan sistemler, degisik sistemlerde oynayan takımlar karsılasınca ortaya cıkan problemler, takım taktigi ve takım kurma, hakeme ve maca gore oyun planları, taktik egitimi, duran toplarda taktik uygulamaları, oyun planları, yeni bir sistem onerisi ve futbolu bekleyen "anti-futbol" tehlikesine karsı oneriler bulunmakta.

Yayın Tarihi 2005-05-17
ISBN 9752301126
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 22 x 30 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.