Futbol Asla Sadece Futbol Degildir

Yazar: Simon Kuper

ITHAKI YAYINLARI

1994 yılında Ingiltere’de yayımlandıgında buyuk ilgi goren Futbol Asla Sadece Futbol Degildir. 1996 yılında Turkce’ye cevrildi. Kısa surede bir ‘kult kitap’a donusen calısmanın baslıgı da futbolseverlerin sloganlarından biri oldu. Yayımlanısınıın da futbolseverrlerin sloganlarından biri oldu. Yayımlanısının uzerinde yedi yıl gectikten sonra Simon Kuper’in kitabı, yeniden okuruyla bulusuyor.

Futbol Asla Sadece Futbol Degildir’in ikinci baskısı, onemli bir farklılık iceriyor. Ozgun kitaba 1996’da eklenen bir bolumu elinizde tuttugunuz kitapta bulacaksınız. Ayrıca, Simon Kuper, kitabının Turkce’de yeniden basılması nedeniyle, aslında Turk futboluna yonelik bir bolum olarak da dusunulebilecek hacimli bir onsoz kaleme aldı. artık ‘kult kitap’ bizden de bir parca tasıyor.

Simon Kuper’in neredeyse bir dunya turu yaparak futbolun politika ve cesitli kulturlerle iliskisini arastırdıgı Futbol Asla Sadece Futbol Degildir, guzel oyunun alanlarını siddetin isgal ettigi bir zamanda yine futbolseverin sıgınagı.

Cevirmen: Sinan Gurtunca
Yayın Tarihi 2014-05-30
Orjinal Adı Football Against the Enemy
ISBN 975872570X
Baskı Sayısı 5. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 410
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.