Ezandan Daragacına Menderes

Yazar: Omer Naci Yılmaz

CIRA YAYINLARI

Toplumumuzu derinden etkileyen, tarihimizde derin izler bırakan bazı olaylar vardır ki kultur bakiyemiz olan, milletlerin kadim hafızası sayılan kitaplarımızda varlıklarını devam ettirir. Bu olaylara ilgili bazı gizli kalmıs, bilinmeyen yonler vardır ki yasayan hazinelerimiz kabul edilen insan dimaglarına saklı kalmıstır. Yok olmaya mahkum bu saklı bilgilerin kıymetleri, acıga cıktıkları zaman kendini gosterir.

Ezandan Daragacına Menderes adlı eserimizde 27 Mayıs 1960 ihtilali gibi milletimizin hafızasında derin izler bırakan, sonu cinayet diyebilecegimiz olumlerle biten elim hadiseler, donemin tanıklarının dilinden anlatılmakdır. Turk siyasetinin ve basının onemli, herkesce tanınan simaları ile yaptıgımız mulakatlarda, onların samimi uslubu ile yakın siyasi tarihimizin bilinmeyen yonleri yine onların agzından aktarılmaya calısılmıstır.

Elinizdeki eser,sadece 27 Mayıs 1960 ihtilaline degil aynı zamanda 1950-1960 yılları arasında yasanan siyasi ve sosyal gelismelere ısık tutma amacına da hizmet etmektedir.

Yayın Tarihi 2015-06-04
ISBN 6059853286
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 232
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.