Eski Tufek Sosyalistler : Bir Kusagın Son Temsilcileri

Yazar: Atilla Akar

BABIL YAYINLARI-ISTANBUL

"Eski Tufek Sosyalistler" bugune degin "Turkiye Sosyalist Hareketi Tarihi" uzerine yapılmıs en ozgun calısmadır.
Bir donem Turkiye Komunist Partisi’ nde yer alan kadroları dogrudan kendi beyanlarına dayanarak anlatmayı amaclamıstır.
Bugun buyuk cogunlugu hayatta olmayan Eski Tufekler" henuz sag iken yapılan bire bir gorusmeler sonucu kitap ortaya cıkmıstır.

"Eski Tufek Sosyalistler" soz konusu tarihi "ideolojik" acıdan ele almak yerine bu tarihin dogru anlasılmasına veri sunmak cabasında olmus ve bunu basarmıs bir kitaptır. Bu anlamda kitap gecmise taraf olmadıgı gibi, bugune yansıyan tartısmalara da taraf degildir.

TKP tarihine ne salt "efsanevi" bakan ne de onu "yok sayan" bir anlayısın pesinde kosmamaktadır. Hele de bir "TKP Tarihi" olma iddiasında hic degildir. Deneyimli bir gazeteci olan Atilla Akar’ ın kaleminden cıkan calısma sadece ve sadece "objektif gazetecilik" ilkeleri esas alınarak yazılmıs ve somut kisilere dayalı bir "arastırma"dır. Hicbir tarihin "birilerine ragmen ve onlar adına anlatılamayacagına" inanan yazar, kitabı kaleme alırken bu anlayısa uymaya titizlikle dikkat gostermistir.

Ilk yayınlandıgı donemde buyuk yankı uyandıran ve tartısma yaratan "Eski Tufek Sosyalistlerin kusaklar arası bilgi ve deneyimin aktarılmasında; doneminin acı ve sıkıntılarını yasamıs bir kusagın uyelerine dair bellek yenileme acısından ve bir, sozlu tarih belgesi olması nedeni ile mutlaka okunması gereken bir kitap.

Kitabın kendi adına tek "referans noktası" budur…

Yayın Tarihi 2004-12-13
ISBN 9756207019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 286
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15 x 22 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.