Ermenistan / Terorist Hıristiyan Ulkenin Sırları

Yazar: Samuel A. Weems

ILERI YAYINLARI

Samuel A. Weems, ABD’de Baptist Kilisesi uyesi bir emekli savcıdır. Kendisini bir Turk dostu olarak tanımlayan Weems, Turkiye, Ingiltere ve ABD arsivlerinde yıllarca suren arastırmalarının sonucunda Ermeni iddialarının ne kadar asılsız oldugunu gormus ve Ermeni yalanlarının pesinden suruklenen ABD kamuoyunu uyarmak amacıyla bu kitabı yazmaya karar vermis.

Weems kitabında, Ermenilerin yıllarca Rus yayılmacılıgının bir oncu kolu olarak yaptıgı katliamları, duzenledikleri terorist eylemleri ayrıntılarıyla inceleyerek Ermeni meselesine tarihsel bir perspektif sunuyor. Ermenilerin ozellikle Birinci Dunya Savası sırasında Anadolu’da yaptıgı katliamları kanıtlarıyla birlikte ortaya koyan Weems, Batı tarihcilerinin bu konudaki sessizligini de elestiriyor.

Ermenistan’ın kurulusundan itibaren bir ‘terorist’ devlet oldugunu savunan yazar, Ermeni Kilisesi’ni de terorizme verdigi destek nedeniyle elestiriyor. Ermenilerin Hıristiyanlıgı kendi kirli emellerine ulasmak icin bir kılıf olarak kullandıgını savunarak Hıristiyan dunyasına Ermeni yalanlarına artık kanmaması gerektigi cagrısında bulunuyor.

Bu kitabı nedeniyle ABD’deki Ermeni lobisinin hedefi haline gelen Weems, yuzlerce tehdit mesajı almıs, birkac kez de fiziki saldırıya ugramıstır. Bu tehditlere pabuc bırakmayan Weems, Turk dostlugundan vazgecmemis ve Ermeni yalanlarına karsı mucadelesini 2003 yılındaki supheli olumune dek surdurmustur.

ABD’de buyuk yankı yaratan bu kitabı Turk okuyucularının dikkatine sunuyoruz.

Cevirmen: Huseyin Adıguzel
Yayın Tarihi 2006-04-01
ISBN 9756288825
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 390
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15.5 x 2.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.