Ermeniler Buharlasmadılar & Bin Yıllık Yuruyus 1015-2015

Yazar: Omer Saglam

TURKIYE SIVIL TOPLUM BIRLIGI

Turkler Ermenileri katletti iddiası, 1875-1925 arasındaki elli yılda Rus, Ingiliz ve Fransızların en etkili propaganda silahı olmustur. Turklerin cogunlukta oldugu koskoca bir Rumeli’yi, Musluman cogunluga sahip Kafkasları bosaltırken, bes milyonun uzerinde Turk’u oldurup bir o kadarını da surerken, boyle bir gerekceye ihtiyacları vardı.

Gunumuzde bu iddia, iki grup insan tarafından devam ettirilmektedir. Birincisi, milli kimliklerini Turk dusmanlıgı uzerine kuran bir kısım Ermeniler. Ikincisi, tarihi gerceklere ragmen kendi milletini kotulemeye devam eden ve T.C Nufus Cuzdanı ve T.C Pasaportu tasıyanlar. Bir kısmı bunu cıkar, itibar ve odul icin yapmaktadır. Bunlarınki bir ahlak meselesidir. Bir kısmının ise meselesi, cehalet ve Batı ne yaparsa haklıdır, ne soylerse dogrudur dusunceleri ve bir anlamda Batı’yı bir cesit Tanrı gibi gormeleridir.
Omer Saglam’ın, bu kitabı yazmasına sebep, bu son gruptan bir “Turk”un, bilime pek de yakısmayacak bicimde ortaya koymus oldugu “Ne yani, Ermeniler buharlasmadı ya!” seklindeki dusuncesi… Yazar, cogu Amerikan ve Ingiliz arsiv belgelerinden hareketle yerli ve yabancı tarihcilerin doneme ait tespitlerine uzanan incelemesinde, neredeyse Osmanlı Ermenilerinin bir “vukuatlı nufus kaydı”nı cıkarıyor. Rus ordusu Turkiye’den cekilirken onlarla birlikte gocen Ermeniler, o sırada Turk topragı olan bugunku Lubnan ve Suriye’de iskan edilenler, nihayet hicbir yere gitmeyip Turkiye’de kalanlar… Goruluyor ki; Ermeni nufusu, asla ani bir eksilme yasamamıstır. Birinci Dunya Savası sırasında savası tarafı olan ulkelerdeki toplam Ermeni kaybı 200.000 civarındadır. Gelin gorun ki; aynı savasta Turkler 2 milyon evladını, insanlık ise 8 milyonun uzerinde evladını yitirmistir.

Gercegi arayanlar bu kitabı mutlaka okumalıdır!…

Yayın Tarihi 2015-05-07
ISBN 9759459031
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 247
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.