En Guzel Psikoloji Sosyal Psikoloji

Yazar: Nuran Hortacsu

IMGE KITABEVI YAYINLARI

Psikolojinin en yetkin isimlerinden Nuran Hortacsu’nun bu kitabı, yalnızca konuyla ilgilenenlere degil, butun okuyuculara hem cok onemli bilgiler, hem cok keyifli bir okuma fırsatı veriyor.

Sosyal psikoloji, sıradan insanların sıradan veya sıradısı durumlarda davranıs ve etkilesimlerini inceleyen, insan-toplum iliskisini goz onunde tutan, yalnızca bireylerin davranıslarına degil; grupların, hatta kitlelerin davranıslarına da ısık tutabilen bir alan. Bu nedenle, aslında kuram agırlıklı bir alan olan sosyal psikolojinin; insan iliskileri, reklamcılık, is yasamı, siyasi yasam, gruplar arası pazarlık ve catısmalar gibi herkesi ilgilendiren bircok konuda soyleyecek sozu var. Ustelik yasama sosyal psikolojinin gozuyle baktıgında insan, olan bitenleri, cogu zaman degistiremese de daha iyi anlayabiliyor.

Sosyal psikoloji, insandan soz eden edebiyat, tiyatro ve sinema ile de yakından iliskili; bu alanların sanatsal bicimde ele aldıkları konuları kendi ‘bilimsel’ yontemleriyle inceleyip acıklamaya calısıyor. Ayrıca, yazar ve oyunculara bazı ‘tuyo’lar verebiliyor. Konu arayan bir tiyatro yazarı, bir sosyal psikoloji kitabı karıstırırsa kendisine oyun konusu ve kahramanları bulabilir; oyuncular ise durum ve kisilikleri yorumlamada sosyal psikolojiden yararlanabilirler. Yani, sosyal psikoloji her derde deva degilse de cok yonlu ve eglenceli bir alan.

ISBN 9755337029
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 683
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.